Koty i nitki

czyli moje puszyste pasje

Oliwkowa serweta, czyli Oliwka

Opublikowano 15 czerwca 2010

oliwkowa spódnicaSkończyłam ostatnio kolejną serwetkę. Tym razem oliwkową o średnicy 62 cm. Zrobiłam ją z bawełny Perle 8 szydełkiem 1,25 mm. Robiło się źle gdyż coś było nie tak ze wzorem. W kolejnych okrążeniach wzór pokazywał dokładnie tyle samo słupków/półsłupków. Takiemu projektowi przeczy najprostsza matematyka! Serweta zaczynała się zwijać. I tak musiałam dodawać oczka/słupki, półsłupki… Prułam kilka razy i kilka razy rzucałam robótkę w kąt. Ostatecznie serwetka wyszła całkiem fajnie ale dobiła mnie podczas blokowania. Zużyłam 2 pudełka szpilek aby jakoś to cudo uformować. Na dodatek Mika miała własną wizję serwetki i wyciągała szpilki, które ja wtykałam. Wrrrr…. Poniżej zdjęcia ukończonej oliwki.

Komentarze

4 komentarzy do “Oliwkowa serweta, czyli Oliwka”

 1. Aneta mówi:

  No i gdzie te zdjęcia?

 2. Beata mówi:

  Ups.. Złośliwy chochlik wyciął galerię :-( Teraz już działa!

 3. Zygfryd mówi:

  Brawo. Wzory o harmonijnej konstrukcji, proste i bardziej złożone, zawsze potrafią pokazać swą klasę i elegancję. Narobiłaś się sporo, gdy wzór nie był dokładny, ale warto było (gdzie taki schemat czy opis znalazłaś?). Przyjemność upinania zrobionej serwetki – choć teraz raczej mówi się o blokowaniu – zawsze jest zabójcza. Igranie ze szpilkami to także ulubiona zabawa mego Zbója.
  Efekt Twej pracy jest wspaniały (i jaki piękny kolor).
  Z tysiącem serdeczności
  Zygfryd z http://www.koronekczar.blox.pl
  PS. Głaski dla Miki.

 4. Beata mówi:

  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Wzór mam z internetu – ktoś zeskanował chyba wzór z jakiegos polskiego pisma. Ma dodaną uwagę, że w zależności od sposobu robienia może być konieczne dodawanie lub ujmowanie oczek ale to było znacznie więcej niż proste dodanie oczek.
  Nie boisz się, że Zbój połknie szpilkę? Ja cały czas drżę z powodu szpilek w robótce pozostawionych na cała noc bez nadzoru.
  Mika już pogłaskana. Przekazuję też głaski dla Zbója.

Dodaj komentarz: