Koty i nitki

czyli moje puszyste pasje

Różowa chusta

Opublikowano 2 listopada 2011

różowa chusta na drutachRóżowa chusta powstała jako wprawka. Chciałam zrobić serwetkę na drutach (pięciu!) i nagle okazało się, że umiem trochę za mało aby dać sobie radę z taką pracą. Postanowiłam więc najpierw zrobić coś na dwóch drutach. Coś prostszego. Wzięłam się więc za kamizelkę (pokażę jak przyszyję guziki) a następnie za chustę według wzoru ze starych wycinków z gazet. Zaczynałam ją kilka razy. Za każdym razem popełniałam drobny błąd we wzorze i nie potrafiłam tego naprawić. Okazało się, że przy okazji prucia i robienia od początku nauczyłam się wzoru. Na dodatek nawet jak popełniłam jakiś błąd to umiałam go poprawić w kolejnym rzędzie. I tak prezentuję różową chustę zrobioną ze 170 g włoczki (nie wiem co to za włóczka gdyż dostałam kłębki bez etykiet). Chusta jest dość duża (200 cm podstawa trójkąta, 88 cm wysokość) co sprawiło mi spory problem przy naciąganiu. Nie miałam gdzie jej rozłożyć! Wzór jest dobrze widoczny. Chusta służy mi teraz jako okrycie w pracy i w domu. Koty też doceniły jej miękkość i ciepło jakie daje :-) Światło jest teraz dość kiepskie wiec aby zrobić lepsze zdjęcia musze poczekać na jakiś słoneczny, zimowy dzień.

Komentarze

2 komentarzy do “Różowa chusta”

  1. Elżbieta mówi:

    Witaj Beatko, gratuluję, piękne rękodzieło, tylko co na stole robi ten sztuczny obrus? Tam powinien leżeć jakiś piękny obrusik wydziergany Twoimi złotymi dońmi.
    Pozdrawiam cieplutko,
    Elżbieta

  2. Beata mówi:

    No cóż, nie mam jakoś cierpliwości do dużych obrusów :-) Wolę mniejsze serwetki i chusty. Może jak już opanuję robienie obrusów na drutach…

Dodaj komentarz: