Koty i nitki

czyli moje puszyste pasje

Kocia literatura

Lubisz czytać? Interesujesz się kotami? Jeśli tak to ten dział jest dla Ciebie! Poniżej prezentuję zarówno poradniki i albumy jak i beletrystykę.

 1. Poradniki
  • Koty rasowe
  • “koty rasowe” ALeksandra Konarska Szubska, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Warszawa 1989 (recenzenci dr Zuzanna Stromenger, dr Zbigniew Woliński)

   Jest to książka z której z przyjemnością czerpię wiedzę nie tyle o rasach kotów ale o ich anatomii, fizjologii i zachowaniu. Fachowi recenzenci gwarantują, że informacjom można zaufać. Polecam książkę każdemu, kto chciałby sobie przypomnieć ile kot ma zębów, jaki jest jego kąt widzenia, jak długo trwa ciąża u kotek, czy kiedy kocięta otwieraja oczy.

 2. Beletrystyka
  • Opowieść o kocie Kinto
  • “Kinto”, Riczi Dostian, Nasza Księgarnia, Warszawa 1988

   Mała książeczka na jeden zimowy wieczór. Opowiada o losach bezdomnego kociaka przygarniętego przez gruzińską rodzinę. Autorka ciekawie i z humorem opisała zmiany zachodzące w ludziach obcujących z małym przybłędą. Każdy miłośnik kotów odnajdzie w tej książce cechy swojego pupila i uśmiechnie się czytając o ciągle niknącym kocie („i gdzież się schował tym razem?) lub o jego zabawkach.

  • Balsam dla Duszy miłośnika kotów

  • “Balsam dla Duszy miłośnika kotów”, Jack Canfield, Mark VIctor Hansen, Marty Becker, Carol Kline, Amy D. Shojai, Rebis, Poznań 2007
   W książce, o wiele mówiącym tytule „Balsam dla duszy miłośnika kotów”, autorzy zebrali opowiadania kociarzy o ich pupilkach. Znajdziecie tu opowiadania smutne i śmieszne. Opowiadania o kotach, które kochają ludzi z którymi żyją, które potrafią bawić i pocieszać. O kotach, które troszczą się o ludzi i takich, które same potrzebują troski. Polecam te opowiadania każdemu kto lubi czytać o kotach, ich zwyczajach, pasjach i sposobach na … ludzi..
  • Opowieść o kocie Gacku

  • “Opowieść o kocie Gacku”, Marek Nowakowski, Nasza Księgarnia Warszawa 1990

   W tej malutkiej książeczce autor opisał przyjaźń pomiędzy mężczyzną i kotem. Gacek był tym najsłabszym z miotu. Z niczym sobie nie radził i nawet nie potrafił dopchać się do obiadu kiedy matka układała się aby nakarmić maluchy. Jak potoczyłoby się jego życie gdyby nie znalazł opiekuna? Na szczęście znalazł kogoś kto go nakarmił, zaopiekował się nim i komu mógł wyśpiewywać swoje ciche wymruczane kołysanki.
   Opowieść o kocie Gacku to historia jakich wiele można znaleźć obecnie w internecie. Ale właśnie takie opowieści czyta z przyjemnością każdy miłośnik kotów.

Komentarze

3 komentarzy do “Kocia literatura”

Dodaj komentarz: