Koty i nitki

czyli moje puszyste pasje

Dla domu

Któż nie zna przepięknych serwetek wykonanych na szydełku? Chyba w każdym domu znajduje się takie dzieło wydziergane przez babcię lub prabacię. Jednak serwetki to nie jedyne przydatne w domu szydełkowe robótki. Zachęcam do obejrzenia w jaki sposób ja wykorzystuję szydełko dla domu.

Serwetka do chlebaka jest owalem o rozmiarze 40 na 30 cm zrobiłam z białego kordonkaSnow Wnite szydełkiem 0,75 mm. Zużyłam jeden motek.

 

Ognistą serwetęo średnicy 43 cm zrobiłam z pomarańczowego kordonkaPerle 8 szydełkiem 1,5 mm. Zużyłam ok. półtorej motka bawełny.

 

Zasłonkę o rozmiarze 48 na 55 cm zrobiłam z delikatnie różowejAlminy szydełkiem 2 mm. Zużyłam ok. półtorej motka bawełny.

 

Pomarańczowa rozetkama średnicę 31 cm i zrobiłam ją z kordonka Snow White szydełkiem 1 mm. Zużyłam ok. pół motka bawełny.

 

Słoneczna rozetka ma średnicę 36 cm i zrobiłam ją z kordonka Snow White szydełkiem 1 mm. Zużyłam ok. pół motka bawełny.

 

Bordiura jest pojęciem szerokim i oznacza pas dekoracyjny. Może być wykonana na szydełku ale też dowolną inną techniką zdobniczą (np. haftowana). Jak już wspomniałam we wpisie Szydełkowe bordiury do zrobienia pierwszej bordiury zmusiły mnie okoliczności. Żółtą bordiurę z motywem róży zrobiłam z kordonka Snow White.

 

Brązową siatkową serwetkę zrobiłam z Perle 8 (Madame Tricote) szydełkiem 1,5 mm. Wzór powstał przez złożenie kilku motywów.

 

Pomarańczową serwetkę zrobiłam z resztek kordonków i nazwałam pomarańczowe ożywienie. Niestety nie miałam już etykiet więc nie umiem powiedzieć jakiego rodzaju był to kordonek ale dało się robić szydełkiem 1,25 mm. Wzór jest dość prosty i nie zawiera żadnych pułapek.

 

Melanżowy chodniczek zrobiłam z beżowej Dilki szydełkiem 4 mm.

 

Zieloną serwetkę zrobiłam z resztek kordonków. Niestety nie miały już etykiet więc nie umiem powiedzieć co to konkretnie było ale dało się robić szydełkiem 1,25 mm. (Wzór) jest dość prosty i nie zawiera żadnych pułapek.

 

Słonecznik zrobiłam z kordonka Snow Whiteszydełkiem 1 mm według takiego samego (wzoru) jak w przypadku zielonej serwetki. Serwetka ma średnicę 24 cm i użyłam na nią w sumie 16 g kordonka.

 

Serwetkę biały ażur zrobiłam z kordonka Snow White szydełkiem 1 mm. Serwetka ma średnicę 23 cm.

 

Różową serwetkę zrobiłam z kordonka Snow White szydełkiem 1 mm. Serwetka ma średnicę 20 cm.

 

Prostokątną serwetkę – podkładkę zrobiłam z grubej Dilki w ciepłych i intensywnych kolorach szydełkiem 3,5 mm. rozmiar: 30 na 31 cm.

 

Zieloną gwiazdkę zrobiłam z zielonego, bawełnianego kordonka ze sytarych zapasów szydełkiem 1 mm.

 

Potrzebujesz bordiurę lub serwetkę?? Zapytaj o dostępność i koszty: nitki(małpka)kotyinitki.pl

Komentarze

1 komentarz do “Dla domu”

  1. Aneta mówi:

    Chodniczek wyszedł świetny. Fajny wzór. Robiony z części – zdaje się…
    Buziaki, pozdrawiam

Dodaj komentarz: